|
Stanislav Chudík

Rozhovory pred zápasom o bronz

SLO

Už tento štvrtok spoznáme šampióna Niké Superligy pre rok 2022. Ešte pred samotným finále príde na rad zápas o bronz. V ňom sa stretnú porazení semifinalisti Trenčín a Košice. Pred duelom sme položili zopár otázok obom manažérom tímov.

Manažér tímu Košíc Marián Pillár: Očakávam slušný a kľudný zápas

Vráťme sa ešte k semifinále. Trnava rýchlo viedlo 3:0, Vám sa však ešte do polčasu podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu. Čo tomu chýbalo, aby ste aspoň vyrovnali?
Bohužiaľ, naše odhodlanie a taktické zámery v tomto zápase ostali v kabíne. Šport je o chybách a žiaľ, my sme ich za pár minút urobili na naše pomery až neuveriteľne veľa, ale pomerne rýchlo sme sa vrátili do zápasu. V prestávke možno padli aj tvrdšie slová, ale Trnava si už výsledok postrážila. Dnes je už bezpredmetné špekulovať, čo by bolo, ak by Stano Pella alebo Jožko Kandráč vyrovnal. Myslím, že aj Mišo Vilkovský bol blízko ku gólu, ale nedali sme a preto zápas skončil tak ako skončil.

Trenčínu sa v tejto sezóne darí. Je to celkom iný súper, ako v predchádzajúcich sezónach. Čo by na nich mohlo platiť?
Ťažko povedať, či je Trenčín iný súper ako po iné roky, lebo sme sa s ním nikdy doteraz v tejto súťaži nestretli, ale keďže sa dostali až tam kde sú, tak kvalita tam v každom prípade je. Osobne očakávam, že to bude slušný a kľudný zápas, v ktorom vyhrá lepší a ak by to dospelo k penaltám, tak aj šťastnejší. Ak máme byť úspešní, tak sa nesmie zopakovať päťminútovka, akú sme predviedli proti Trnave a ja verím tomu, že sa už ani nikdy nezopakuje.

Máte na konte dva majstrovské tituly. Cítite sa motivovane aj pred "malým" finále?
Čo sa týka motivácie tak tu, z mojich dlhoročných skúseností, by som k tomu povedal len toľko, že história si pamätá len víťaza, ale opakujem, je to len môj názor. Druhé alebo tretie, alebo siedme miesto je nepodstatné.

Manažér Trenčína Milan Čaja: Keby si neveríme, nemáme v zápase o tretie miesto čo robiť

Vráťme sa ešte k semifinále. Zavládlo obrovské sklamanie po vypadnutí na penalty?
Samozrejme, sklamanie bolo obrovské. Finále bolo naozaj blízko, delila nás možno jedna dve penalty.

Čaká vás teraz zápas o bronz proti Košiciam. Čo očakávaš od duelu?
Košičania majú určite svoju kvalitu. Myslím, že to bude viac otvorený zápas ako nejaký taktický boj.

Košice majú viac skúseností so zápasmi o medaily. Veríte si, že môžete Košičanov zdolať?
Keby si neveríme, nemáme v zápase o tretie miesto čo robiť. Do každého zápasu ideme s tým, že ho chceme vyhrať.

V čom spočívajú najväčšie zbrane Košíc a na čo si musíte dať pozor, aby ste boli úspešní?
Súpera sme nejako bližšie neanalyzovali, my sa budeme sústrediť na našu hru. Pokúsime sa vyvarovať nejakých väčších chýb a využiť čo najväčšie množstvo šancí. Verím, že posledný zápas sezóny bude pre nás úspešný.