|
Juraj Šupák

Po úvodných zápasoch v čele Prešov a Humenné

SLO

V nedeľu 22.1. sa odohrali úvodné tri kolá SZMF Superligy U23 skupiny Východ. Po dominantných výkonoch sú v čele Prešov a Humenné so ziskom 7 bodov zhodne za dve výhry a remízu.

Úspešný vstup do sezóny pre nováčika a vicemajstra

V úvodnom zápase dňa sa stretli tímy Humenného a Galaktiku Košíc. Pre oba tímy to bola premiéra v národnej súťaži v malom futbale do 23 rokov. Jednoznačné víťazstvo si z tohto zápasu vybojovali hráči Humenného, keď v ňom zvíťazili vysoko 9:1.

Zároveň s týmto zápasom na druhom ihrisku odštartoval aj zápas tradičných rivalov Prešova a Košíc. Prešovčania potvrdili, že minuloročná strieborná medaila nebola náhodou a zvíťazili 5:1

Humenné vs. Galaktik Košice 9:1 (5:0)

Góly: 3. a 22. Mihalčin, 7. a 14. R. Elizeuš, 9. Blaško, 13. Balica, 27. Šnurik, 30. Štec, 40. Sabol - 33. Kovács

Prešov vs. Košice 5:1 (3:0)

Góly: 5. Gončár, 10. M. Hudák, 16. Ličák, 31. Džubinský, 38. Lukáš - 34. Troján

V druhých zápasoch dňa vyrovnané konfrontácie

V druhom kole sa stretli víťazi úvodných zápasov Humenné a Prešov. Oba tímy sa snažili od začiatku do konca zápasu dodržiavať striktne taktické pokyny a neinkasovať prvý gól. V zápase sme nakoniec gól nevideli a zápas skončil remízou 0:0.

V košickom derby ťahali za kratší koniec hráči Galaktiku Košice. Tí napriek tomu, že vstrelili úvodný gól, nedokázali vedenie udržať. Košice zápas otočili už v úvodnom polčase a napriek mohutnému finišu hráčov Galaktiku zaknihovali v zápase tesné víťazstvo 5:4.

Prešov vs. Humenné 0:0 (0:0)

Galaktik Košice vs. Košice 4:5 (1:4)

Góly: 6. Dudič, 27. a 30. Rapčák, 29. Hežel - 7. a 19. Novotný, 10. a 27. Korček, 12. Kuruc

V tretích zápasoch Prešov a Humenné opäť s dominantnou hrou

Prešov vstupoval do 3. zápasu s výhrou a remízou na svojom konte. Naopak Galaktik bez bodu. Papierové očakávania sa naplnili a Prešov zvalcoval Galaktik Košice jednoznačne 14:1.

Košice dokázali Humennému vzdorovať iba v prvom polčase. Polčasový výsledok svietil 3:2 v prospech Humenného. To v druhom polčase spustilo ofenzívnu lavínu a zápas vyhralo vysoko 10:3.

Prešov vs. Galaktik Košice 14:1 (4:0)

Góly: 5. Paluba, 7. 25. a 30. Lukáč, 9. a 35. Gončár, 12. M. Hudák, 22. Šoltés, 26. a 27. M. Švec, 33. Koscelanský (vl. g.), 36. Rečičár, 39. a 40. Džubinský - 31. Kovács

Košice vs. Humenné 3:10 (2:3)

Góly: 13. Palfi, 19. Fiľák, 29. Novotný - 4. 23. a 37. Mihalčin, 10. Oláh, 14. Sabol, 22. a 39. Jakubov, 26. R. Elizeuš, 35. A. Elizeuš, 38. Šnurik